Dom w Karkonoszach - Karpacz
powrt na stron gwn nocleg,kwatera,pensjonat - Karpacz. Powrt na stron gwn

Jesteś 560582
gościem
na naszej stronie


Skomplikowane Karkonosze

Pewnie niektórzy z Państwa mieli już w górach przygodę z zgubieniem głównej ścieżki turystycznej. W takich wypadkach w naszym wnętrzu sieje się panika, którą trudno jest opanować. Będąc pewnego rodzaju w Karkonoszach wchodziłem na jeden ze szczytów i w pewnym momencie zorientowałem się, że jestem w miejscu kompletnie nieoznakowanym. W tym kryzysowym momencie z kłopotów pomogła mi wydostać się mapa Karkonosze którą wcześniej całkowicie przez przypadek nabyłem w mieście. Uważałem, że będzie mi w ogóle nie potrzebna, ponieważ wszystko jest oznakowane.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, jeden błąd, chwila nieuwagi i bardzo łatwo możemy się zgubić. Jaki można wysnuć morał? Zawsze na takiego rodzaju wyprawy należy brać mapy oraz kompas, aby w przypadku zgubienia się móc wrócić bezpiecznie do obozowiska. Najgorzej sprawa przedstawia się wówczas, kiedy na wycieczkę wybraliśmy się sami, jesteśmy w takim przypadku zdani tylko i wyłącznie dla siebie. Mając telefon komórkowy nie zawsze w górach złapiemy zasięg, w związku z czym nie będziemy w stanie wezwać pomocy.

Warto przy okazji wspomnieć, że karkonosze to doskonałe miejsce do wypoczynku zarówno dla całych rodzin, jak i młodzieży. Bogaty asortyment turystyczny sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w kwestiach noclegu, czy wyżywienia. Na mnie największe wrażenie wywarły gościńce w Karkonoszach które odznaczały się naprawdę wysokim standardem sanitarnym za relatywnie niskie ceny wynajmu. Nie mieliśmy wraz z moją żoną żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do spania.

Copyright 2000 - 2020 | Zaloguj | Skomplikowane Karkonosze